wiadomości PUBlike

Spotkanie Kirklandystów we Lwowie – inicjatywa PUBlike

PUBlike 4 września zebrał we Lwowie ponad 20 absolwentów Programu Stypendialnego imienia Lane`a Kirklanda. Głównym celem spotkania było nawiązanie kontaktów dla dalszego wspólnego działania. Każdy z uczestników programu jest osobą ciekawą, która ma swoje doświadczenie, wysokie kwalifikacje, ciekawe pomysły. Dlatego chcieliśmy o każdym się dowiedzić, otrzymać dobre rady dla rozwoju niedawno powstałego NGO.

Sviatlana Haidalionak przedstawiła historię powstania Fundacji Rozwoju Dobrosąsiedztwa „PUBlike”, główne obszary działania oraz plany na przyszłość. Vitalij Razik podzielił się doświadczeniem z rejestracji Fundacji. Każdy z uczestników spotkania opowiadzał o sobie, swoim doświadczeniu, o udziale w programie i życiu po Kirklandzie. Spotkanie zakończyło się wspólnym pójściem na koncert w Ratuszu.

Akurat w ten sam czas we Lwowie odbywał się Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego. Kirklandyści i przedstawicieli PUBlike wzięli udział w panelach dyskusyjnych, lekcjach i spotkaniach z przedstawicielami władz, działaczami kultury z różnych części Ukrainy oraz różnych państw. Duże wrażenia na wszystkich zrobiło przemówienie inagurazyjne Michaila Saakaszwili.

Refleksje i rady Kirklandystów, którzy już dużo osiągneli w swojej karierze zawodowej i życiowej, pomogli nam zrozumieć, że idziemy w dobrym kierunku, lecz musimy dużo pracować dla wspólnej sprawy. Mieliśmy wrażenie, że jesteśmy członkami dużej rodziny, która zawsze podpowie, pomoże i zmotywuje.

Z pewnością możemy powiedzieć, że takie spotkania dają motywację dla dalszego działania i rozwoju!

 

autorka tekstu Olena Gomeniuk

foto Bogdan Mucha

powrót


Zaczynamy swój pierwszy projekt międzynarodowy 06.06.2018
Czytanie performatywne dramatów białoruskich 12.07.2017
Niech będą nowe Kirklandysty z Brześcia! 01.03.2017
„Zatrudnij się sam!” 02.02.2017
Nowy rok, nowe wyzwania – jak portal ngo.pl może Ci pomóc w prowadzeniu organizacji? 19.01.2017